Fietsen, die zie ik weinig in het straatbeeld. De brommer is voor de meesten het effectiefste vervoersmiddel in de verkeersdrukte! Per fietst naar platteland, is écht iets voor toeristen.
Fietsend over hobbelige landwegen, dat roept wel jeugdherinnneringen op, nu ben ik wel blij dat de zachte achterband was opgepompt, anders had deze rammelkast de tocht niet overleefd. Wel een verademing, fietsen in het groen in plaats van de drukke stad.
De plaatselijke ambachten gezien:
de productie van kroepoek,
bakstenen,
tempeh…
De kroepoek en tempeh smaken nog net zo authentiek als ik me herinner.
Hier lopen nog de echte scharrelkippen rond met vrije uitloop, gewoon over het erf en over straat. De koeien zitten op stal maar met veel meer ruimte dan in de megastallen van de bio industrie.
Op het platteland is weinig veranderd, er wordt nog veel met man/vrouw kracht gedaan in plaats van machines…het kan wel, produceren op de old-school manier!