Omstreeks Samhain 2022 deed ik mee aan de workshop Memento Mori ; Daria leidde het geheel in met een passend ritueel waar ik graag aan meedeed met mijn sjamanentrommel.
Later nodigde ze me uit als ritueel begeleider voor de opening van het Death and Rebirth Festival, hier zei ik graag ja op!
Ik had besloten om dit ritueel pro bono te doen.
Voorbereiding:
Is de locatie geschikt?
NDSM Treehouse is een broedplaats die ontstond uit de krakers-scene, dat schept een specifieke sfeer.
Is er voldoende logistieke ondersteuning (opbouw en versiering van de ruimte)?
Hiervoor zouden een paar vrijwilligers actief zijn.
Uitvoering:
Gezien de locatie, de beschikbare ondersteuning en de verwachte bezoekers koos ik voor een kort en krachtig basis-ritueel.
Om de deelnemers voor te bereiden op het intensieve thema van het festival, begonnen we met smudging, grounding en centering.
De sjamanentrommel hielp met het opbouwen van de juiste energie in de cirkel, waarna de deelnemers via visualisaties begeleid werden in een lichte trancereis naar de plek van inspiratie.
Na afloop van deze meditatie kon iedereen weer goed in het hier en nu komen door zichzelf wakker te masseren.
We hadden nog een deelronde, daarna ging ieder zijns weegs.
Tijdens de lunch op locatie had ik nog een goede uitwisseling met Daniel die tegenover me zat in de cirkel, het was fijn om op dit niveau een gesprek te hebben!
…
Dit dagdeel was voor mij bijzonder intensief:
Maart roerde zijn staart, bij heen en terugreis in de sneeuwjacht fietsen met mijn staf en trommel was een behoorlijke uitdaging, ik was blij om veilig thuis te kunnen komen!
Ik realiseerde me nogmaals dat dit soort ritueel werk veel energie vraagt, zo ervaar ik het als offer aan de gemeenschap van mensen en spirits.
Ik ben dankbaar voor de gelegenheid die ik heb gekregen om dit te doen!
Ping: Death and Rebirth – Ritual Art Festival – Opening – Dreamquest